top of page

ZAHOŘKLOST S MARVELS 2023

Aktualizováno: 3. 2.Když se Marvel rozjížděl s prvním filmem Iron-mana a následně nám solily jeden filmový počin za druhým, byl jsem velmi rád za to, že jako fanoušek dostávám něco, k čemu jsem jako malý kluk vzhlížel, a to byli superhrdinové. Zajímám se o to, díval a dívám se na animáky, čtu komiksy a různé články, diskuze a to vše patří k mému životu. Od čtvrté fáze už takový hype nemám, ale nelámu nad tím hůl, protože Marvel je prostě moje srdcovka a nikdy by mě nenapadlo, že při příchodu do kina pocítím zahořklost s Marvels na druhou.


Jak to myslím? Šel jsem do kina s úmyslem, že chci podpořit svojí oblíbenou značku, samozřejmě moje zaplacená částka je zrnko prachu v multivesmíru, ale když jsem přišel do sálu, který byl úplně prázdný, řekl jsem si „No do prdele“. A když jsem odcházel z kina, přemohla mě deka zahořklosti numera dva díky kvalitě filmu, ze kterého jsem nebyl příliš nadšený.


Dostal jsem to, co jsem očekával. To ano, ale naivita, že Marvel připraví překvapení se nekonala. Z různých zdrojů jsme byli připraveni měsíce předem, na to, že to bude fatální průser nebo spíš podprůměrná blbost, která diváka příběhově absolutně nikam neposune. Krátká stopáž způsobila to, že na rozvoj postav nezbyl výrazný čas. Nedá se tam umístit a rozvinout zajímavý děj, výrazné emoce, prostě co tam chceš budovat? Akce je spíše nezapamatovatelná s barevným jak je zvykem digi bordelem. Avšak úplně nejhorší to zase není.


Hlavní záporačka, mě absolutně nezaujala. Překvapení večera byla Brie Larson. Já osobně ji třeba jako herečku žeru, předvedla zde mnohem lepší výkon než v prvním kritizovaném díle Captain Marvel.


Ze začátku jsem měl místy problém s Iman Vellanni, která ztvártila Kamalu, ale nakonec se to dalo snést a hned po Brie Larson táhla celý film. Prezentovala nadšenou holku se super schopnostmi obklopená svým superhrdinským idolem. Samuel L. Jackson jako vždy výtečný, ale zdálo se mi, že jeho postava byla zbytečná. Zbytek, bych rád nekomentoval


Celkově je film jednoduchý, lehoučký, až mírně barevný s lehkým odkazem humoru ala Thor 4. Nebo já měl takový pocit. Jediná naděje, které jsem se chytl, byly po titulkové scény, které byly pomalu lepší než celý film dohromady. Suma sumárum jsem to přežil. Je to asi fajn jednohubka, která tě příběhově nikam, ale absolutně nikam neposune. Jsem téhle rychlovce ochotný dát 60 procent. Víc ne.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page