top of page

VOD PODLAHY

Aktualizováno: 25. 8. 2023


Dětství

Telefon dlouho zvonil, až jsem si myslel, že na mě sere, ale nakonec to zvedla. Snažil jsem se nenápadně dostat k zárodkům informací, abych měl následnou inspiraci pro co nejvíce podnětů, pro pravdivé příběhy. Byla to fakt příjemná konverzace a přinášela mnoho smíchu a údivu. Říkala, že se snažila připravit na svůj první porod, ale překážkou jsem byl já. Tím chci jen naznačit, že jsem jí při porodu páchal potíže, což je celkem paradox. Tak jako tak se mnou bohužel, nebo bohudík prožila nejhorší porod. Mimochodem mám další dva mladší sourozence a těm to šlo o poznání lépe.

Vyčerpaná máma mě rodila dlouhých dvanáct hodin a stal jsem se tak symbolicky jarním dítětem. A tak jsem se jí zeptal, přes všecky problémy, které nás v životě potkaly, zda to za to stálo? A odpověděla "Ano, jsi můj hodný syn.". Což mě samozřejmě zahřálo na srdíčku, a tak jsme v konverzaci pokračovali dál, samozřejmě zbytek věcí rozvedu v jiných článcích.

Jak už naznačily ve známém seriálu Comeback na Nově. Narodil, vyrůstal a žil jsem ve městě plného bahna, poblíž velkých zubatých žab. Ve městě schovaném v Jeseníkách mezi Pradědem a přehradou Hartou, v Bruntále. Ono samotné město má své kouzlo. Což mohou potvrdit lidi, kteří tam bydleli či bydlí. Pro některé je to díra a strašné město. Taktéž se nedivím, protože je to prostě Bruntál. Ale tak jako tak je to mé rodné město, ve kterém jsem se narodil, do kterého se s radostí vracím. Nalézám prostou nostalgii při návštěvě některých míst, a proto je tohle město pro mě srdeční záležitost, na kterou nedám dopustit. A je to kvůli rodině, přátelům, krajině, ve které jsem vyrost.

Znáte zesnulého zpěváka Chestera Benningtona ze skupiny Linkin Park? A co takového bývalého fotbalistu, který válel za Athletica, Liverpool či Chelsea Fernando Torrése? Narodil jsem se symbolicky ve stejný den jako tyto známé osobnosti, i když pravdou je, že o pár let později. Tehdy už v mladých letech, v době, kdy jsem například nosil své posrané plény a byl jsem svému fotříkovi sotva po pás, skvěl ve mně velký potenciál nejen v působení problémů, ale i láskou pro adrenalinové sporty. Vezmu to ale pěkně od podlahy. Hned po tom, co jsem zjistil, že po dvou je to lepší a udělal jsem své první kroky, bylo příjemné zjišťovat, že denní rutinou bude využívat svou hyperaktivitu pro páchání škod a vyvolávání neklidu v myšlenkách rodičů.

Začal jsem víc než úctyhodně, a to ve velkém stylu. Dost mě lákalo horolezectví. Překonával jsem různé překážky, šplhal jsem, kam se jen dalo. Nebylo postýlky, gauče, postele skříně, které bych nepřekonal. Ale přiznám se, co byla velká výzva, byl lustr, abych mohl žužlat krásné třpytivé "drahokamy", ale bohužel, Spidermanem jsem se fakt nestal. Už jako malý jsem si kladl velké nároky, které byli nesplnitelné. Nicméně vynahradil jsem si je tak, že jsem byl neustále špinavý a je jedno kam jsem vlezl. Ztrácel jsem se ve vysoké trávě, prostě takové dobrodružství bylo pro mě jak dělané.

18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page