top of page

TOP 9 MOMENTŮ OSTRAVSKÉHO OKTAGONU 50Nejsem žádný expert, jsem pouze jen amatérský pisálek, ale proč bych se nemohl vyjádřit? Jsem fanoušek tohoto sportu. Dlouho jsem přemýšlel nad tím, že si zde vytvořím sérii TOP 9 momentů z celé jízdy na trase Oktagon 50, ale nejen toho i budoucích následujících turnajů. Vždy je prostor pro zlepšení a vybírat a hodnotit bych chtěl i s vámi čtenáři. Jaké momenty tohoto turnaje byly podle mě TOP? A jaké momenty byly TOP pro Vás? Schvalně.


A pro svou malou obhajbu, jsem tvrdě pracující člověk ve fabrice na čokolády, úplný Willy Wonka ze mě asi nebude, ale to je důvod, proč článek vychazí pozdějě. Příjemný čtení.


NUMERO DEVĚT - PROMOVÁNÍ TURNAJE OKTAGONU 51 V PRAZE

Můžeme Vémolu milovat i nenávidět”, jak by řekl Oliver Sálus. V jednom měl Karlos pravdu. Turnaj Oktagon 51 v pražské O2 areně, promuje hlavně zápas Terminátor vs. Pirát. A mě tohle vyloženě baví, byť ano, mohlo se tohle uskutečnit dávno v minulosti, ale jsem vděčný promotérům za to, že stará rivalita povstala. Jasně, můžeme se setkávat s názorem, že tento zápas je zbytečný, ale promo, rejpání okolo mě prostě baví. Pobavili mě oba chlapi v kleci při staredownu: má to svou šťávu, která zároveň pohání titulový zápas Kincl vs Čepo, kdybych se nepodíval na plakát tak, bych pomalu ani nevěděl, že ten zápas je. To teď trochu reju, vím, že se uskuteční, ale myslím, že kluci si měli dát víc slovně do držky a víc to promo odpracovat. Ale pokud to takhle nejde, tak snad v kleci to bude hotový ohňostroj. Doufám.


Samozřejmě, promo a samotný zápas Vemola vs Pirát je zajímavé tím, že to je taková reklama pro chystanou odvetu v Pražském Edenu s Attilkou.


ČÍSLO OSM - TVRDÉ KOLENO A SPÁT!

Takový ten blbý pocit, když si vsadíš a prohraješ hned na úvodu turnaje peníze. No jsem hráč, ne sráč. Na Konráda vsadím příště znovu. Každopádně Marco mě překvapil, přiznám se, že jsem ho neměl moc nastudovaného, ale ukázal, že v klinči může důrazně konkurovat, dokonce v něm byl lepší. Rozdával tvrdé petelice, které Konrádovi nechutnaly, na konci fightu šel Novák po krvi. Pohoda, zasloužené vítězství.


NUMBER SEVEN - KOVBOJ MATÉ

Tohle bude sakra stručný popis toho, co se stalo. Ale tohle bylo pro Matého bezproblémové vítězství. Maté byl ve svém království, kde měl skvělou kontrolu nad svým soupeřem, protože

si jej dokonale osedlal a nedovolil třetí porážku v řadě.


NUMMER SECHS - ZLÁ KREV

Ho ho hoo. Kdo nám tady o špetku gramů nenavážil? Bylo to pár gramů, já se z toho neposeru, ale souhlasil jsem s Ondřejem Raškou v jeho pozápasovém rozhovoru v tom, že měl Kotalík po nenavážení spíš držet pusu. Nicméně na druhou stranu jsem rád, že nebyl ticho, protože do té doby to nebylo osobní rovině, jak vyznělo z vyjádření Ondřeje. Cítím ve vzduchu, že by se nám mohla rýsovat případná nová rivalita, a já bych byl klidně pro, jsem tým odveta. Co se týče zápasu, Kotalík do toho vlítnul jako hladový pitbull, byl nahecovaný, prodával show, ale tak trochu tak se mi zdálo, že Raška o špetku vede. Škoda zvrtnutého kotníku ve druhém kole. Tohle mělo potenciál mít velké grády v následujícím eventuálním pokračování, o jehož konání lze jen tiše spekulovat.


ČÍSLO PĚT - ŠACHOVÁ PARTIE

Jde o to, že mnoho lidí jmenovalo tento fight za fight, který by se mohl zapsat do dějin Oktagonu v rámci přestřelek, kombinací a kdesi cosi. Tady se mnou moc lidí asi nebude souhlasit, proč mám tento zápas takhle nahoře oproti jiným, ale asi jsem nějaký blázen, protože mně se to osobně líbilo. Hodně opatrný, skvělý, nudný, ale kurevský těžký a silový zápas, který se rozhodoval u pletiva v klinčích nebo na zemi. Tam rozhodla menší chybička Lengála, ale za měsuper výkony. Pro chytráky: Zkuste se takhle s někým mazlit tři kola po pěti minutách. Garance jebnutí únavou tě nemine.


ZA ČTYŘI! - NAŠLY JSME WILLIHO!

Narovinu vám musím podat, že nikomu nelezu do prdele (jen své přítelkyni v dobrém slova smyslu), ale baví mě celá show a to, jak se Oktagon prezentuje. Vlastně rád sleduji vše, co co v přenosu divákovi naservírují - Na dohled, V kůži bojovníka, samotná show během vážení, a i pozápasové rozhovory. Mohl bych takhle pokračovat dál, ale nechce se mi dál přemýšlet co vše dál Oktagon má. Každopádně, co pro mě bylo překvapením? Pozápasové rozhovory s Vilémem. Kdysi dávno jsem si říkal, proč bych měl sledovat tohohle mladého cápka? Za mě skvělý tah Oktagonu a win pro oba zúčastněné za angažování charismatického, sympatického youtubera a moderátora s duší bojovníka. Willimu čísla rostou, má skvělý podcast během rozhovorů pokládá otázky, které zajímají i mě fanouška, Je skvěle připravený. Takže za mě super! A pokračuj v dobré práci.


ŠVÉDSKÁ TROJKA - RYCHLÝ PRACHY

Při první trefené ráně Magnora do tváře Matěje Peňáze jsem si říkal, že budou následovat problémy pro českého talentovaného zápasníka, ale?! Po pár sekundách jsem byl vyveden z omylu. Nepřišly. Je důležité pochopit koncept rychlých prachů. Zde se nejedná o porno zážitek se sexuálním podtextem, ale musíme si vyjasnit, že Matěj Peňáz si zde tvoří svou osobní značku rychlých prachů, a to je demolice oponentů v prvním kole, nejlépe do první minuty. Ty vole, co víc k tomuhle chceš napsat?


NUMERO DUE - PERFEKTNĚ PŘIPRAVENÝ

Zde jsem čekal tak trochu jiný průběh zápasu. To, co předvedl Ronald proti Buchingerovi, to byl jeden z jeho nejlepších výkonů, které jsem od něj kdy mohl viděl. Zcela zasloužený titul v jeho rukou. Četl jsem názory, že si titul nezaslouží kvůli tomu, že zápas „zastavil doktor“ ale

mnoho lidí si musí uvědomit to, že on ty rány někdo způsobil, že jo. Samozřejmě všechen respekt tomu, co Ivan vydržel, je to stará škola a zároveň doufám, že ho uvidíme mnohokrát zápasit, protože takových zápasníků s bohatou historií a zajímavým charakterem moc nemáme.


NUMBER ONE - KEITŮV GRANÁT

Co mě vyloženě vystřelilo z cviček? Byl to moment, respektive vražda, ale totální vražda v posledním titulovém zápase večera. Ve druhém kole KO granátem v podání neskutečného

živelného a nejtvrdšího sympaťáka Oktagonu, Losena Keity, který mě bezpochyby totálně otevřel držku a vlastně Nika odstavil z provozu. Přitom se první kolo vyvíjelo v celkem vyrovnaném rytmu a očekával jsem tak více napínavých kol, ale Keita to zkrátka chtěl jinak. Plusové body v TOP 9 dostal Losene za to, že se šel po zápase zkontrolovat stav oponenta, zda je v pořádku a vyjádřil mu svůj respekt. V poslední řadě bych mohl dodat asi jen to, že pokud potřebujete odstavit cokoliv co vás sere, najměte si na to Keitu.


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page