top of page

POHLEDEM NA OKTAGON 40

Aktualizováno: 1. 7. 2023Kdo by to byl kdy jen řekl, že na domácí scéně budeme mít pořádaný turnaj takového formátu v podobě Tipsport Game Changeru v rámci MMA. Oktagon roste turnaj za turnajem, ať se vám to líbí či nikoliv, je to prostě tak. Musíme se smířit s tím, že tohle je evropská organizace s obrovským dosahem a hlavně s koulemi uspořádat něco tak ohromně atraktivního. Laťka možná byla už několikrát nastavena vysoko, a následně překonána. Ale nyní je výš než kdy předtím, a to jen svědčí o velikosti Oktagonu. Nejde jen o nabízené vysoké finanční ohodnocení, ale taktéž nemůžeme opomenout to, jací fighteři se v turnaji objevili, nebo byli osloveni. Takhle se zvedá úroveň organizace o dál level výše, protože mít tak velká jména pod jednou plachtou není žádná prdel. A nesmíme zapomenout, že v rámci welterové kategorie tam nejsou všichni.

Při ohlášení této novinky musím podotknout, že to ve mně vyvolávalo mnoho emocí se smíšenými pocity. Pokládal jsem si mnoho otázek. Například splní to očekávání fanoušků? Nebude to pro organizaci fiasko? Jaká bude zápasová laťka? Jak se bojovníci v rámci oblíbenosti domácí scény popasují s kvalitou vybraných zápasníků evropské špičky?

Narovinu mohu dodat, že mě to neodradilo a na turnaj pod číslovkou 40 jsem se dost těšil, protože miluji česko-slovenskou značku, a protože jsem byl zvědavý, co mi to vše nabídne, jaké možnosti se naskytnou pro mě jako fanouška. A ohromně mě to překvapilo, jak se k tomu postavili samotní zápasníci. Ať už to bylo na vážení, ať už to bylo na tiskovce nebo v samotném zápase. Důležitost výhry je tak vysoká, že to přináší více energie a napětí v samotném turnaji. Profesionalita, pokora a vzájemný respekt. Samozřejmě setkáváme se s tímhle i na ostatních turnajích, ale osobně tento turnaj tomu přidává větší drajv. To vše bylo k vidění a po sportovní stránce je zde něco, s čím se jako domácí scéna setkáváme poprvé. Každé následující kolo by normálně mohlo být hlavním zápasem večera. Pro zápasníky to znamená jedno, měřit se s těmi nejlepšími a po výhře patřit mezi nejlepší v Evropě a jako bonus za to bude zápasník královsky ohodnocen. To prostě chceš.

Tento turnaj splnil má očekávání, co se týče kvality, protože zde se setkala světová úroveň, byť byl každý zápas něčím jiným specifický, ale prostě mělo to určitou kvalitní hodnotu, která rostla každým zápasem a tím, že se zápasy organizovaly v Ostravě. Tím chci naznačit, že fanoušci v Ostravě umí vytvořit tak bouřlivou atmosféru, která do toho ponoří i samotného diváka za obrazovkou, aspoň já to tak vnitřně cítil. Každopádně, by nebylo od věci si říct, že tohle bude mít úspěch. Představte si takový Game Changer ve střední váze nebo i vyšší. Jo! To by se mi taktéž líbilo.

Co se týče zápasů jako takových, tak to je jiná liga, kde rozhodovaly zkušenosti. Velmi mě překvapil nebezpečný Marcel Grabinski, který nekompromisně eliminoval oblíbeného maďarského zápasníka Mátého Kertésze. Bojan Veličkovič a Alex Lohoré ukázali své nasbírané zkušenosti a roky tréninků. Že jsou velké hrozby o tom není pochyb. Je jasné, že se ve finále nesetkají, tedy můžou na sebe narazit v semifinále, ale jako své favority mám právě tyto dva zmiňované. Mile mě překvapil svým výkonem Melvin Van Suijdam a ještě víc Lukasz Siwiec. Skvělý byl i Matúš Juráček, který předvedl výkon hodný být součástí této hry.


FOTO ZDROJ - ISPORT.CZ https://isport.blesk.cz/

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Комментарии

Оценка: 0 из 5 звезд.
Еще нет оценок

Добавить рейтинг
bottom of page