top of page

POHLEDEM NA CLASH OF THE STARS 4

Aktualizováno: 1. 7. 2023


Pojďme si to pořádně sesumírovat, vyhodnotit a trochu si o tom i popovídat. Předem upozorním na to, že beru každý názor i komentář k tomuhle článku v rámci rozpoutání nějaké zajímavé diskuse mezi fanoušky této divočiny.


Clash of the Stars má za sebou pořádaný již čtvrtý galavečer, kde se objevilo i mnoho známých osobností. Tato organizace oslovuje čím dál větší publikum v jakékoliv věkové kategorii, z čehož se rojí velká masa lidí komentující tento masakr. Celkový ohlas má vzestupnou tendenci. Víceméně je jedno, jestli se k vedení dostávají kladné či záporné ohlasy, hlavní je, že se o tom mluví. Píšou o tom redaktoři, blogeři, hlásí se k tomu influenceři, profesionální sportovci i známé osobnosti, u kterých byste řekli, že mají se sportem pramálo společného. Faktem je, že nám zde roste něco, co má obrovský dosah jak v médiích, tak i na sociálních sítích, co nyní domácí komunita ignorovat nemůže.

Osobně jsem tomu ze začátku nechtěl dávat moc šancí ani své pozornosti. Byl jsem právě mezi těmi, co se to snažili ignorovat. Protože se zaprvé moc neorientuji na sociálních sítích, respektive orientuji, ale jsem zaškatulkovaný v nějaké své bublině, kde sleduji svých pár vyvolených a s nimi vlastně rostu. Za druhé mě nějak nelákalo tohle sledovat, díky začátkům prezentovaných na tiskových konferencích, které neměly absolutně žádnou úroveň v rámci vyjadřování, kde na mě přišla spíš pachuť z některých individuálních případů. Říkal jsem si, co to je za fantas-magoriu. Každopádně jak jsem napsal, nyní to má obrovský dosah, mluví se o tom všude, rozebíráme to v hospodě, v zaměstnání i v konverzacích s přáteli někde venku.

Je to novinka, na kterou bude potřeba v hodně případech pořádná dávka tolerance a nějakého nadhledu. To už je na úhlu každého fanouška. Clash dělá něco, při čemž si řekneš, že to dělá Clash Clashem. Určitá dávka šílenosti, debility, zábavy i sportovní stránky v jednom. Je to show, bizár, který má téměř neomezené možnosti.

Sobotní večer jsem chtěl prožít v poklidu a rozhodoval jsem se, zda si pustit Pána Prstenů anebo v druhé možnosti zkusit sledovat, jak prezentuje mnoho lidí na internetu svět bizarního harašení. No vybral jsem si druhou možnost, protože jsem dlouholetý fanoušek bojových sportů a šel jsem do toho s pocitem, že bych tomu měl dát šanci a doufal jsem, že zakoupením PPV se neotevřou brány Mordoru. Šel jsem do toho víceméně bez nějakého očekávání, byť mírné očekávání tam bylo. Položil jsem si otázky: Jaká bude hrana šílenosti? Jak moc daleko v rámci trapnosti ve společnosti jsou schopni dojít? A jak hodně daleko anebo i blízko to bude mít ke sportovní stránce?

Samozřejmě, že v rámci nějaké sportovní kvality jakožto fanoušek MMA nemůžu očekávat, že se zde objeví všestranní sportovci a budou zde podávat výkon jako profesionálové, kteří se tomu věnují ve dne v noci. Ano, máme zde výjimky, sportovce, ale taktéž osoby, které nemají nebo neměly se sportem absolutně nic společného. Proto jsem byl mile překvapen, jak se k tomu někteří aktéři postavili, jakou cestu absolvovali a jaký progres udělali. Co si budeme, chce to kus odvahy vstoupit do klece a snášet tlak z řad fanoušků, proto si mnoho účastníků zápasu zaslouží všechen respekt a v případě dobrého výkonu i zaslouženou pozornost.

Z lidí, kteří měli třeba virální video, nebo svou tvorbou, sporem či čímkoliv, protože možnosti jsou fakticky neomezené, zaujmuli nejen publikum, ale i vedení Clashe s tím, že se z nich stává něco víc. Nebo respektive může se z nich stát něco víc. Můžou být inspirací pro mnoho mladých lidí, že člověk může pro sebe udělat víc, může se stát inspirací, ale teď je otázkou - uvědomují si to? Fanouškovská základná jednotlivých zápasníků se zvyšuje, lidi se o ně zajímají - to jsou všechno fakty bez ohledu na to, jestli si budeme říkat, zda ten týpek je či není divný. Tohle mu může změnit život, ale zároveň jej může změnit i někomu jinému.

V rámci nějaké zábavy, kteří jsou sice pro tento svět absolutně neškodní, byť ne, že bych chtěl hodnotit vzhled, ale tím, jací jsou a jak vypadají, a to píšu o jejich přirozenosti, si získali srdce fanoušků. Prostě někdo tu show, zábavu umí dělat skvěle a upřímně jsem se několikrát od srdce zasmál. Cíl organizace je jasný - dávat šanci lidem, kteří mají momentální drajv, ze všech koutů profesních kategorii. Já se rád zasměji, myslím, že jsem pozitivně naladěný člověk, ale víc podpořím sportovní stránku a to, když člověk v kleci svým výkonem a zároveň a svým vyjadřováním je odměněn potleskem a podporou fanoušků, a to si myslím, že je velké zadostučinění.

Co mě však nechutnalo nebo nechutná, je a bylo to, že se zde objevují lidi, o kterých si myslím, že v takovém světě neměli dostávat absolutně žádný prostor. Jsem si jistý, že jména nemusím říkat nahlas. Zábava ano, ale v rámci mezí a věřím, že mnoho fanoušků uvidí moc rádo, jak nějaký magor s pepřákem na tiskovce dostane v zápase po tlamě, ale myslím, že je tu mnoho jiných, kteří by si tu šanci mohli zasloužit než takové individuality, byť ano z další stránky chápu, mají určitou fanouškovskou základu.

Tomáš Linh Le Sy mě třeba dost překvapil. Sledoval jsem jeho zápasy v Oktagonu a i jako promotérovi mu celkem fandím. Vypadá, že si už něčím prošel a z jeho pozice vyzařuje klid a zvládá situace celkem na jedničku. Taktéž mě potěšilo, jak si vede i jako komentátor, protože jako profesionální zápasník má co nabídnout ohledně vědomostí z tohoto spektra. Má dobré postřehy a dobře reaguje na přítomné situace. Za to Jakub Jíra je skvělý moderátor, umí dobře improvizovat je to takový koketa, ale z druhé stránky komentování mě sem tam mírně nudilo, někdy se třeba nehodí mluvit o věcech, co jsou mimo klec, co divák za obrazovkou nevidí. Myslím, že tito dva borci si berou na svá bedra až moc, rozebrání mnoha rolí a odbíhat sem a tam mi z pohledu fanouška nepřijde dobrý. V rámci nějaké zodpovědnosti a načasování. Byť z ano práci nedělají špatně.


Show jako taková. No na začátku jsem byl překvapený pozváním Jaroslava Soukupa, a tohle je třeba určitá hrana bizarního schématu, co mi tam chybí a co bych chtěl vidět. Soukup vs. někdo z jeho profese nebo nějakého politika. Sympaťák Opat proti žaludovi Cloudovi? Prosím, zařiďte to. Celkové vybírání hostů komentovat nechci, protože je neznám. Představení zápasníků na pódiu se stylem Star Wars mělo jasné grády, které mě jako fanouška uchytily. Co mě zas nepřišlo tak peckovní, bylo představení zápasníků do klece a jejich cesta.

Co se týče zápasů, vybral jsem si těchto pět momentů, která mě víceméně bavily nebo si zaslouží nějaké menší uznání.

  • Zápas večera: Roubiček

  • Nejrychlejší KO: Král Berouna

  • Položení goliáše: Miss Problém

  • Respekt za provedený výkon: pro holky v 2v2

  • Vítězné srdce a vítězství: Haliena

Závěrem bych chtěl dodat, že nápady na zápasy jako jsou deadmatch nebo zápasy dva vs. dva v ženském podání, popřípadě malá klec má určitou originalitu s vyvážením se sportovní stránkou, to má určitý balanc. Jsem názoru, že show může být ještě lepší v rámci nějaké organizace a více profesionálnější. Proto věřím, že v následujících show budete jen růst. Děkuji, příště znovu. Celkový večer z pohledu diváka u obrazovky bych hodnotil 6,8 z 10. Což si myslím, že je celkem dobré hodnocení. Zdar!


65 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page