top of page

KDO JSEM?

Aktualizováno: 25. 7. 2023


Znáte zesnulého zpěváka skupiny Linkin Park Chestera Benningtona? A co takhle bývalého fotbalistu, který ve své kariéře válel například za Atlético Madrid, Liverpool či Chelsea, Fernando Torrése? Narodil jsem se symbolicky ve stejný den "20. března", jako tyto známe osobnosti, byť je pravdou, že o pár let později. Tehdy v mladých letech, respektive v době, kdy jsem nosil své posrané pleny a byl jsem svému tátovi sotva po pás, ve mně skvěl obrovský potenciál nejen v působení problémů, ale taktéž talent využívat svou hyperaktivitu pro vyvolávání neklidu v myšlenkách rodičů. Během svého dětství jsem získal lásku k adrenalinovým sportům, k nalézání dobrodružství, což se postupem času vytratilo. Ale vždy, když k tomu přičichnu, cítím, jak se mé sebevědomí zvedá a svědomí nalézá klid.

Tak nějak bych suma-sumárum definoval své dětství. A abych nebyl nezdvořilý. Jmenuji se Libor Lang, a kdybych se měl v rychlosti popsat, tak jsem prostý, jednoduchý člověk s místy specifickým humorem - až sarkastickým, možná trochu černým, který ve většině případů není protějšku tak úplně souzen. Myslím, že jsem celkem upřímný člověk, který nechodí pro sprostý slovo daleko, hlavně pokud jde tedy o nějaké impulzivní chování. Protože vybuchnout umím. Každopádně zachovávám si nějaký balanc a snažím se být spíš zábavným a usměvavým klukem. Někdy bych řekl, že jsem i hodným, klidným člověkem. Pasoval bych se spíš jako takový introvertnější typ člověka.


Samozřejmě jsem muž mnoha zájmů, mám jich fakt hodně, ale to bych raději rozebral v samostatné kapitole. Ono pochopíte v dalším článku proč. (Smích)

Jak už naznačili ve známém seriálu Comeback na Nově - narodil, vyrůstal a žil jsem dvaadvacet let v drsném kraji, drsných lidi. Ve městě plném bahna a velkých zubatých žab. Ve městě schovaném v Jeseníkách mezi Pradědem a přehradou Hartou. Ano, v Bruntále. Ono město jako takové má osobně pro mě zvláštní kouzlo. Chápu, že ne všichni lidi mohou s takovým názorem soucítit. Pro některé je to pustina, díra, kde pomalu nic neroste. Pro mě je tohle město srdeční záležitostí, na které nedám dopustit. Ať už kvůli rodině, přátelům, krajině a celkové nostalgii při každém návratu.

Vystudoval jsem Obchodní Akademii se zaměřením na informatiku, ale cesta nebyla úplně jednoduchá, byla spíše klikatá. To může napsat takhle každý, aby to znělo co nejvíc cool. Já jsem se prvně dostal na odborné učiliště s oborem instalatér, následně jsem v tentýž rok udělal skok z nuly na sto a dostal jsem se na ekonomický lyceum, kde mé další kroky po pár letech směřovaly na trochu mírnější informatiku. Dobrá cesta, ne? O rok jsem si prodloužil střední školu.

Po střední škole jsem se snažil najít na Bruntálsku práci. Což byl sám o sobě celkem slušný počin a zároveň masakr, protože v té době nejen, že byla vysoká nezaměstnanost, ale já byl vlastně čerstvě vystudovaný frajírek, který naivně mával s maturitním vysvědčením a myslel si, že kamkoliv přijdu, dostanu práci v nějaké kanceláři. Co si budeme, ambice jít dělat žárovky do fabriky jsem fakt neměl.

Teď přijde to nejlepší. Zkoušel jsem to jako telefonní operátor v zastoupení T-Mobile, kde jsem poctivě otravoval lidi a nepovedlo se mi získat ani jednoho klienta, protože mé řečnické dovednosti z Counter-Strike 1.6 byly úplně k hovnu. Vyzkoušel jsem si být skladníkem v hračkářství, kde si pan vedoucí místo mě vybral prsatou blondýnu. Byl jsem bez šance, ale dostal jsem za týdenní trápení s hračkami litr. Byl jsem taktéž číšník v hotelu Avalanche, kde jsem si myslel, že z různých posezení v hospodách uplatním své zkušenosti a obohatím tuto práci. Bohužel nebo bohudík to nemělo přínosné uplatnění pro obě strany.

Po nepříjemných okolnostech v rodině jsem se rozhodl, že se chci stát co nejrychleji soběstačným, a tak díky pomoci rodiny mé bývalé přítelkyně, mě životní cesta zavedla na Hanou. Momentálně se nacházím už nějaký pátek v malé vesničce, v malém bytě s krásným výhledem na Olomouc. V prvním momentu své pracovní kariéry jsem se živil jako recepční a ostraha závodu. Od roku 2016 se zabývám výrobou čokolády v Nestlé, kde vyrábíme základní čokoládovou hmotu nejen pro tuzemskou výrobu, ale taktéž do zahraničí, a kde se starám o celou výrobní linku.

74 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page